Лил победи Анже с 2:1 като гост в последния 38-и кръг в Лига 1 и спечели шампионската титла. В герои за „песовете“ се превърнаха Джонатан Дейвид и Бурак Йълмъз, носейки успеха за тима си.

Анже Лил

източник: Sofascore.com

Гостите стартираха отлично двубоя, откривайки резултата още в 10-ата минута. Тогава Ренато Санчес с отличен пас намери Джонатан Дейвид, който хладнокръвно реализира в долния десен ъгъл.

В заключителните минути на първото полувреме Лил получи правото да изпълни дузпа, след като Пол Бернардони извърши нарушение. Зад топката застана опитният Бурак Йълмъз и с изстрел в долния ляв ъгъл удвои преднината на тима си.

През втората част домакините се активизираха, но Анжело Фюлжини и Роман Тома пропуснаха от добри позиции.

Все пак Анже стигна до почетно попадение в добавеното време на двубоя, когато Анжело Фюлжини засече центриране в наказателното поле с глава в долния ляв ъгъл.

Лил завършва сезона на върха в Лига 1 с актив от 83 точки, с една повече от втория ПСЖ, докато Анже е 13-и с 44.