Рен имаше много тежко гостуване на Лориен в 23-ия кръг от Лига 1, като успя да измъкне равен 2:2 с попадение дълбоко в продължението. „Червено-черните“ на два пъти изоставаха в резултата срещу 8-ия във временното класиране, като Бордо и Ница имат перфектен шанс да ги смъкнат от 4-ото място при победи съответно над Валансиен и Брест.

На „Стад де Мустуа“ Рен за първи път се оказа с гол пасив в 31-ата минута, когато Йоан Жуфре отбеляза дебютното си попадение за сезона.

Десет минути след паузата обаче Мевлут Ердинч изравни, преди да се стигне до инфарктната развръзка в края. Тя стартира в 80-ата минута, когато звездата на Лориен Жереми Алиадиер зарадва феновете с нов гол, който до самия край изглеждаше победен. Във втората минута на продължението обаче 19-годишният Аксел Н'Гандо отбеляза само секунди след появата си на терена.

Така Рен събра 37 точки и все още е четвърти, но до вечерта това може да се промени. Лориен пък с изкачи с една позиция и вече е 7-и с две точки по-малко в актива си.