Отборът на Мец спечели с 3:1 при домакинството на Сент Етиен в пореден двубой от 22-рия кръг на френската Лига 1.

В предпоследната минута на първата част Опа Нгет се възползва от грешка в отбраната на Сент Етиен, който разстреля Стефан Руфие за 1:0.

Осемнадесет минути след рестарта домакините вече водеха с 2:0. Хабиб Диало и Нгет комбинираха на границата на наказателното поле, а първият с чудесен удар препарира Руфие за втори път. Седем минути по-късно Нгет окончателно уби интригата в срещата, забивайки трети удар от броени метри пред вратата на Сент Етиен.

В последната минута на редовното време все пак гостите стигнаха до почетно попадение. Ромен Хамуна получи пас зад защитата на Мец, преодоля стража и вкара на празна за крайното 3:1.

По този начин Мец се изкачи до 16-та позиция с актив от 26 точки след 22 мача. Сент Етиен, от своя страна, е 15-ти, на само 2 пункта пред днешните си домакини.