Монако записа грешна стъпка в битката за второто място в Лига 1, като изпусна преднина от 2 гола и завърши 3:3 при гостуването си срещу Тулуза от 27-ия кръг. До 78-ата минута „монегаските” водеха с 3:1, а изключително дискусионно решение на рефера Беноа Мило помогна на домакините да не загубят.

Още в 8-ата минута на срещата гостите поведоха  след чудесни изяви на Балде Кейта. Тъмнокожият нападател осъществи мощен пробив през центъра, увлече двама защитници и подаде топката, точно преди да бъде посечен в пеналта. Рони Лопес остана сам срещу вратаря и с хубав диагонален шут преодоля вратаря – 0:1.

Домакините отвърнаха в 24-ата минута, коогато Исиага Сила проби отляво и даде наглед обречено ниско центриране. Андреа Раджи се оказа безкрайно изненадан от фалца на топката и се размина комично, което позволи на Ибрахим Сангаре да изравни за 1:1.

В 42-ата минута „монегаските” с неохота бяха принудени да правят смяна заради контузия на Балде Кейта в лявото бедро и така мястото му зае Стеван Йоветич.

Черногорецът обаче се вписа добре в мача и секунди след началото на втората част до голяма степен бе отговорен за втория гол на Рони Лопес. В 47-ата той получи перфектна топка от Тома Лемар около точката на дузпата и шутира чудесно в долния ляв ъгъл. Топката срещна гредата и остана в игра, което позволи на Лопес да отправи успешна добавка – 1:2.

В 72-ата минута самият Йоветич се разписа, показвайки чудесна фантазия. Балканецът взе топката от краката на Рони Лопес, за да пробие между защитниците и да излезе сам срещу вратаря. Йоветич леко си повдигна кълбото, а после реализира на празна врата – 1:3.

Двубоят изглеждаше приключил, но Тулуза получи своя шанс да се върне в играта след скандална дузпа в 78-ата минута. Яя Саного опита задна ножица в наказателното поле, а Раджи скъси дистанцията и долепи тялото си до неговото. Нападателят моментално се свлече, а реферът посочи бялата точка. Оттам Анди Делор беше точен и намали до 2:3.

Оттук до края „Те Еф Це” тръгна да гони изравняването и го постигна три минути преди края на редовното време. Анди Делор центрира отдясно по атаката, защитниците на Монако по някаква причина оставиха топката да тупне на тревата, а Саного я овладя, извъртя се и шутира мощно за крайното 3:3.

В класирането Монако все още е втори с 57 точки, като третият Олимпик Марсия дебне с 55 точки. Южняците обаче ги чака дерби срещу лидера Пари Сен Жермен (68 т.). Тулуза от своя страна е 16-и с 28 точки, което значи, че е на само 2 пункта над опасната зона.