Отборът на Монако се провали и за Купата на Лигата, след като отпадна на полуфинала за Купата на Лигата във Франция от Гингам. Двата отбора завършиха при резултат 2:2 в редовното, но при дузпите Гингам се оказа по-добрият отбор и продължи към финала.
Иначе Рони Лопес изведе монегаските напред в 18-ата минута, а шест по-късно Желсон Мартинс подаде на Александър Головин, за да удвои резултата в срещата.

И както всичко изглеждаше сякаш, че отборът от Княжеството ще съумее да постигне добър резултат на фона на слабите изминали игри, то Гингам върна двата гоървола пасив в рамките на 9 минути.
Първо Александър Менди намали в 46-ата минута, а девет по-късно Маркъс Тюрам изравни резултата на "Стад дьо Рудуру".

Така завърши мачът в редовното време, а при дузпите Хенрихс, Глик и Диоп бяха големите грешници за тима на Леонардо Жардим. Ебоа и Тюрам пропуснаха за Гингам, но пропуските на гостите натежаха и така Гингам чака на финала победителят между Страсбург и Бордо.