В мач от 20-я кръг на Лига 1 на Франция Лион се издъни при домакинството си на Лориен и двата отбора завършиха 1:1.

Домакините поведоха чрез Едерсон в 9-та минута, а изравнителното попадение бе дело на Абриел в 42-та.

По този начин Лион остава начело във временното класиране, но разликата от втория Рен е само две точки.

Марсилия победи с 2:0 като гост на Оксер, като головете отбелязаха Самаса в 43-та и Валбуена в 77-та минута.

Льо Авър загуби с 0:1 от Тулуза. Единственият гол в срещата отбеляза Дидо в 80-та минута, но домакините завършиха мача с двама човека по-малко, след като Бен Идир и Маранге бяха изгонени.

Нант постигна важна победа при гостуването си на Монако с 2:1. Попаденията за „канарчетата” отбелязаха Багайоко в 5-та и Капу в 41-та минута. За монегаските се разписа Ликата в 86-та минута. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Багайоко бе изгонен с директен червен картон.

Рен надделя с минималното 1:0 над Гренобъл, като попадението бе отбелязано от Соу в 46-та минута.

Сошо измъкна победата с 1:0 при домакинството си на Сен Етиен. Победният гол бе дело на Перки в 66-та минута. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Сал бе изгонен в 90-та минута.

Три мача бяха отложени заради лошите атмосферни условия във Франция. Това са Льо Ман – Лил, Нанси – Ница и Валансиен – Каен.