Отборът на Страсбург победи Бордо в мач с пет гола. Гостите се наложиха с 3:2 на стадион „Матмут Атлантик” и така изпревариха днешния си съперник във временното подреждане в Лига 1.

Срещата започна отлично за Страсбург, чийто тим взе преднина в резултата още в 6-ата минута. Ламин Коне откри за гостите, а в 21-ата минута Махамаду Диало направи 2:0. В 30-ата минута Страсбург стигна до дузпа, която бе превърната в гол от Людовик Ажорк.

Последва сериозно отпускане в редиците на гостите, което можеше да им струва скъпо. Още до почивката домакините успяха да върнат две попадения, второто от които бе също от 11-метров наказателен удар. Пол Байсе вкара първия гол за Бордо, а вторят бе дело на Хванг от бялата точка.

През втората част двата тима бяха доста по-предпазливи и така до нов гол не се стигна.

Със спечелените три точки Страсбург се изравни именно с Бордо, но зае по-предна позиция от днешния си съперник. Двата тима заемат  13-то и 14-то място в таблицата.

В същото време Лориен надви с 1:0 Брест, а Ница пък взе трите точки като гост на Нант след 2:1, а Реймс и Рен стигнаха до 2:2.