Втородивизионният френски тим Ван сензационно се класира за финал в турнира за Купата на Лигата. „Убиецът на грандове” преодоля още един елитен отбор по пътя си, като на полуфинал отстрани Ница, при това като гост, след изпълнение на дузпи.

В редовното време двубоят завърши наравно 1:1, като и двете попадения паднаха в последния половин час. Нападателят на Ван Саид Хите откри в 60-та минута на мача, а само две минути преди изтичането на 90-те, тунизиецът Чуки Бен Саада успя да прати полуфинала в продължения.

След като в добавеното време гол не бе отбелязан, се стигна и до изпълнението на дузпи, за да се определи победителят. От бялата точка играчите на Ван вкараха 4 пъти, докато тези на Ница – само три.

Ван е първият отбор от Лига 2 от 2000 година насам, който стига финал. Преди девет години това стори Гьонон. По пътя си до мача за трофея, Ван елиминира четири елитни състава. На финал тимът ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между ПСЖ и Бордо.