Сошо свали Монако от лидерската позиция във френското първенство. „Монегаските“ водеха с преднина от два гола на полувремето, но позволиха на „зверчетата“ да стигнат до точката в мача. Сошо и Монако завършиха 2:2 в мач от 10-я кръг на Лига 1.

Монако започна много силно мача и отбеляза два гола в първите 10 минути на срещата. Още в 5-та Джеймс Родригес комбинира добре с Яник Ферейра, който се възползва от отличното подаване и вкара топката във вратата на Сошо.

Пет минути по-късно в 10-та Ферейра отбеляза своето второ попадение в срещата и удвои преднината на Монако.

Сошо успя да се върне в мача през второто полувреме, когато в 57-та минута Бакамбу се възползва от подаване на Диас и вкара за 1:2.

Лопи изравни резултата в 69-та минута и изненада гостите от Монако.

До края на мача „монегаските“ се опитаха да стигнато до победен гол, но бяха доста изнервени и действаха доста неточно в завършващата фаза на атаките си.

С това равенство Монако остана на втора позиция с 22 точки и е на две зад лидера Пари Сен Жермен. Сошо се отлепи от последното място и вече заема предпоследната деветнадесета позиция с 6 точки.