Борещият се за оцеляване отбор на Сошо успя да спечели точка при тежкото си гостуване на Лил. Двата отбора завършиха 3:3 в мач от 34-я кръг на Лига 1, като по този начин „песовете“ се отдалечиха от челната тройка.

Мачът започна отлично за домакините. Саломон Калу отбеляза два гола в 26-та и 45-та минута, с които Лил поведе през първата част.

Баша направи преднината на Лил класическа в 48-та минута.

Гостите обаче не се предадоха и успяха да стигнат до точката.

Канте намали пасива на Сошо в 79-та минута, а Ногейра вкара два гола в 84-та и 87-та минута.

Въпреки спечелената точка Сошо остана в зоната на изпадащите. Отборът заема осемнадесето място с 34 точки, колкото има и първият тим над опасната зона – Нанси, който обаче е с по-добра голова разлика. Лил оста на пета позиция с 57 точки, колкото има четвъртият Сен Етиен, който обаче е с по-добра голова разлика.