Сошо се изкачи на пета позиция във Франция, след като победи с 2:1 у дома Монако в среща от 36-ия кръг на френската Лига 1. Трите точки са изключително ценни за домакините, тъй като те запазиха шанс за класиране в зона УЕФА.

Яя Туре си вкара автогол в 30-а минута на мача и даде преднина на Сошо. Пикион поправи грешката на своя съотборник, като изравни в последната минута на първото полувреме.

В 66-та минута Туре окончателно сложи край на надеждите на своя тим, след като си изкара червен картон и остави Монако с човек по-малко на терена. Сошо взе своето осем минути преди края на двубоя, когато Себастиан Гра вкара победно попадение за отбора си.

Лидерът в класирането във Франция Лион постигна лесна победа над Ланс. Домакините се наложиха с 3:0. Гову (20), Жуниньо (38) и Диара (45) вкараха трите гола за шампионите.