Олимпик Марсилия взе преднина от два гола в първата си среща от осминафиналите на турнира за Купата на УЕФА като се наложи с 3:1 над Зенит Санкт Петербург благодарение на две попадения на Джибрил Сисе и едно от Мамаду Нианг.

Французите имаха предимство през по-голяма част от двубоя и до 57-та минута вече имаха класическа преднина. Голът на Аршавин в 83-та минута обаче може да се окаже от изключително значение за Зенит, ако тимът от Санкт Петербуг успее да опази вратата си суха на реванша.

Марсилия безспорно бе по-добрият от двата отбора днес, като демонстрира страхотна нападателна мощ. Сисе откри в 38-та минута, след като финтира Малафеев и прати топката в опразнената мрежа. Нианг удвои само три минути след почивката, а отново Сисе направи 3:0 в 57-та минута, след комбинация с Насри.

Само седем минути преди последния съдийски сигнал обаче Аршавин вкара важно попадение, след като излъга Зубар, а вратарят на Марсилия Манданда нямаше как да спре шута му.