Шампионът Олимпик Марсилия взе първи точки за новото първенство едва в третия кръг. Възпитаниците на Дидие Дешан се наложиха с 2:0 над Лориен и така записаха първи успех през сезона.

Резултатът бе открит още в шестата минута, когато Хилтон центрира отдясно, Андре Аю успя да играе с глава, но Капоне отрази удара му. Хайнце обаче бе на точното място и оставен непокрит, прати с лекота топката зад гол линията.

Марсилия тотално контролираше хода на срещата, но чак в 72-та минута достигна до второ попадение. Лучо Гонсалес потърси свой съотборник на близката гледа, но Амалфитано с глава изчисти топката. Тя достигна до Тайе Тайво, и той с мощен шут отляво излъга вратаря на гостите, който бе заблуден и от рикошет в крака на Манга.

Така Олимпик стигна до комфортен успех, и се поздрави с първа победа за новия шампионат.