Шампионът Лил завърши наравно 0:0 като гост на Валансиен и дели третото място във френската Лига 1.

Вратарят на "песовете" Микаел Ландро направи няколко невероятни спасявания и има основна заслуга за спечелената точка. През първата част стражът отби шут на Фуед Кадир, а секунди преди почивката не позволи на удара с глава на Венсан Абубакар да влезе в мрежата зад него.

Най-доброто положение в полза на Лил бе пропуснато от Муса Соу в 18-ата минута, като ударът отблизо на нападателя срещна гредата на вратата на домакините. В 32-ата минута удар на Ренад Коаде от Валансиен също се отби в гредата на вратата на Лил. След това равенство шампионите от Лил изостават на 6 точки от лидера в класирането Пари Сен Жермен.