Шампионът на Франция Бордо постигна важна победа на старта на новия сезон в Лига 1, след като се наложи с 4:1 като домакин срещу новака Ланс.

„Жирондинци” поведоха още в 11-та минута, когато Диара подаде на Кавенаги, който продължи топката към Уендел и той с прецизен удар прониза вратаря на Ланс Руние.

Гостите изравниха резултата в 38-та минута, когато Жемаа се възползва от грешка в отбраната на Бордо и не остави шансове за Карасо.

Началото на второто полувреме започна добре за отбора воден от Лоран Блан, след като Кавенаги намери Йоан Гюркуф, който отбеляза втория гол във вратата на Ланс.

В 56-та минута Ланс отново стигна до гол във вратата на Бордо, но попадението бе отменено заради засада на Букари.

В края на мача Бордо подпечата своята победа с нови две попадения. В първата минута на даденото от съдията продължение се разписа звездата на „жирондинци” Маруан Чамак за 3:1.

Във втората минута от добавеното време своя втори гол в мача отбеляза Йоан Гюркуф, който и оформи крайния резултат в срещата.