Украинският Шахтьор (Донецк) победи с 1:0 като гост френския Нанси и се класира за 1/8-финалите от турнира за Купата на Уефа, след като в първия мач двата отбора завършиха 1:1. Единственият гол в срещата падна в 70-та минута и бе дело на бразилското острие на гостите Фернандиньо. Той се разписа след дълъг дрибъл и удар от 20 метра. Вратарят на Нанси Грегорини не беше убедителен през всичките 90 минути и само късметът го спаси от това да извади топката повече пъти от мрежата си.

Първото полувреме за отбора от Шахтьор много добри положения изпуснаха Брандао и Марика. В 25-та минута Брандао получи много хубаво топката на границата на наказателното поле от хърватския национал Дарио Сърна, светкавично се обърна и стреля, но топката се отклони в дясната греда на Грегорини и излезе в аут.

В началото на второто полувреме Курбело и Хаджи имаха възможности да реализират, но и при двата случая вратарят на украинците Шуст се справи блестящо.

Капитанът на Шахтьор Анатолий Тимошчук получи жълт картон и няма да вземе участие в следващия мач от турнира.