Френският Бордо и португалският Бенфика отнесоха сериозни санкции след срещи от турнира за Купата на УЕФА по-рано през годината.

Дисциплинарната комисия на Европейската футболна централа наказа защитника на Бордо Беноа Тремулина за три мача заради груба проява в мача от 21 февруари от 1/16-финалите срещу Андерлехт.

Тремулина получи червен картон в 72-ата минута, след като умишлено стъпи върху коляното на съперник.

Плеймейкърът на французите Йоан Мику беше лишен от права за два мача в Евротурнирите заради отправени обиди към помощник-съдията в тунела към съблекалнята след същата среща, завършила 1:1, след която Бордо отпадна с 2:3 общ резултат.

Масажистът на "жирондинците" Марк Верне също беше наказан за два мача, след като спъна асистент-арбитъра.

УЕФА също така глоби Бордо с 20368 евро заради непристойно поведение на привържениците на отбора по време на двубоя.

Французите могат да обжалват санкциите в рамките на три работни дни.

Европейската централа също така наказа Оскар Кардосо от Бенфика за три мача заради червен картон в първия мач от осминафиналите на купата на УЕФА срещу испанския Хетафе в Лисабон (1:2) на 6 март.

Кардосо беше отстранен от игра в деветата минута за удар с лакът без топка в лицето на съперник.

Бенфика пък е глобен с 6372 евро, след като феновете на отбора запалиха факли и ги хвърлиха на терена по време на мача.