Аматьорският отбор Роде елиминира ПСЖ с 3:1 в осминафинален мач от турнира за Купата на Франция.

Парижани поведоха в 10-та минута с гол на Траоре, но Шоплен изравни в 67-та минута и прати мача в продължение.

Отново Шоплен в 114-та и Пасиос в 118-та минута донесоха победата за Роде, който се класира за четвъртфиналната фаза на турнира.

Лил също доста изненадващо отстрани с 3:2 Лион, като победното попадение за „песовете” бе отбелязано в 90-та минута.

Домакините поведоха в 22-та минута чрез Басто в 22-та минута, но Макун изравни само две минути по-късно.

Хазар отново даде гол преднина за „песовете” в 44-та минута, но Муние изравни за Лион в 45-та минута.

Победното попадение за Лил отбеляза Фоверже в 90-та минута.

Седан и Рен се класираха за четвъртфиналите с класически победи с по 3:0 съответно срещу Витр и Лориен, а Аячо загуби като домакин от Монако с 0:2.