Датският Есбер сътвори един от най-запомнящите се мачове във вечерта на плейофите в Лига Европа, след като на собствен терен успя да обърне и победи Сент Етиен с 4:3. Домакините общо три пъти изоставаха в резултата, но успяха да изковат велика победа, която обаче запазва и шансовете на французите.

Мачът на „Спорт енд Ивент Парк“ започна по-добре за сочените като фаворити гости. Дошлият от Тулуза Франк Табану откри резултата след 22 минути игра, но Есбер се върна в играта след само още четири. 22-годишният краен защитник Петер Анкерсен разстреля стража Стефан Руфиер, който тепърва щеше да разбере колко тежка вечер го очаква.

Спад в концентрацията на домакините към края на полувремето бе умело използван от Франсоа Клерк, който с прецизен пас намери Ромен Хамума и крилото даде аванс от един гол на „зелените“ три минути преди паузата.

В 64-ата минута обаче датчаните пак изравниха, а този път голмайстор бе 20-годишният Мик ван Бюрен. Лоик Перен сякаш стопи надеждите им с попадение в 70-ата минута, асистенцията за което бе на Табану.

Безтегловността за домакините продължи само пет минути, след като опитният Ханс Андреасен за трети път възстанови равенството, а трибуните пощуряха след още пет, когато Анкерсен заби втория си гол в мача.

Реваншът е след седмица на стадион „Жофри Гушар“ във Франция.