Отборът на Сент Етиен записа много важен успех в 16-тия кръг на френската Лига 1. „Зелените” победиха с 2:1 като гост тима на Нанси и по този начин се измъкнаха от дъното в класирането.

Преди този мач Сент Етиен бе на последно място, но спечелените три точки ги изкачиха над чертата с 13 точки. Нанси пък е на 15-та позиция с 19.

Пауло Машадо откри резултата за гостите още в 8-мата минута, а Давид Гилиоти в 43-тата удвои преднината.

Положението за Нанси стана още по-лошо в 56-тата минута, когато вратарят Брацилиано бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки това домакините стигнаха до гол в 76-тата минута чрез Исиар Диа, но това попадение се оказа почетно.

В другия мач Тулуза и Марсилия завършиха при нулево равенство. По-късно пък играят Рен и Пари Сен Жермен.