Сент Етиен се изкачи поне за едно денонощие на върха в Лига 1. Това стана, след като в мач от петия кръг отборът победи Валенсиен с 3:1 като гост.

Бенджамин Корне даде аванс на Сент Етиен в 17-а минута, а в самото начало на втората част Ромейн Хамума удвои преднината на своя отбор. Малко след него Корне сложи точка на спора с втория си гол в мача, а Маор Меликсон от дузпа реализира почетния гол за Валенсиен в края на мача.

Така Сент Етиен е временен лидер с 12 точки, с една повече от Пари Сен Жермен. Монако е на трето място с 10, но има и мач по-малко и при победа в домакинството си на Лориен отново ще заеме първото място.

Един от другите претенденти за него – Олимпик Марсилия направи грешна стъпка като завърши 1:1 при гостуването си на Тулуза. Грандът дори може да се радва, че не загуби, тъй като вкара изравнителен гол едва в 87-а минута чрез Лукас Мендес. Преди това Висам Бен Йедер бе дал аванс на Тулуза.