Сент Етиен пропусна шанса да се измъкне от опасната зона в класирането на френската Лига 1, след като завърши 0:0 у дома с Рен в първи мач от 21-иъ кръг.

След този мач зелените от Сент Етиен заемат 17-о място с 20 точки, с 4 повече от първия застрашен от изпадане отбор- този на Льо Ман. Рен е на 9-а позиция с 31 точки. Останалите мачове от кръга са в сряда, като шампионът и лидер в първенството Бордо гостува на последния Гренобъл.

Бубакар Саного можеше да донесе успеха на Сент Етиен, но ударът му в последната минута, който вещаеше гол, беше спасен от вратаря Никола Дюше с крак. В 76-ата минута пак Дюше запази нулевото равенство, след като се намеси чудесно при удар на Жиран Н'Дав от свободен удар.

Единственото по-сериозно положение за гостите от Рен пропусна нападателят Джими Бриян, който изигра първи мач след дълго лечение на контузия в коляното.