В първи мач от 10-ия кръг на Лига 1 Монпелие победи Сент Етиен с минималното 1:0 като гост.

За Монпелие това бе първи успех като гост на този съперник от 22 години насам, а с поражението "зелените" пропуснаха възможност да заемат второ място в класирането.

Домакините имаха териториално предимство в хода на почти целия двубой но така и не можа да създаде сериозни опасности пред вратата на съперника. Монпелие пък отново показа, че схемата с петима в отбрана върши работа.

Единственият гол в мача реализира белгийският нападател на гостите Исаак Мбенза в 21-ата минута. Сент Етиен се отчете с греда, но това сякаш бе единственото положение, при което домакините се доближиха до гола.

Така в класирането Сент Етиен е на четвърто място със 17 точки, а Монпелие се изкачи на осма позиция с 15.