Отборът на Сент Етиен се изкачи на 5-о място в класирането на Лига 1 след категорична победа с 4:1 над Ница. Срещата от 16-ия кръг на шампионата се игра на „Жофроа Гишар”. Домакините нито категорично надиграха своя съперник, като взеха преднина още в 11-ата минута след точно изпълнение на дузпа от Денис Буанга. Наказателният удар беше отсъден след намесата на ВАР за игра с ръка на Юсеф Атал. Само 4-минути след това гостите се върнаха в мача след точен удар на Каспер Долберг за 1:1.

След това обаче, още преди почивката, домакините дадоха ясна заявка за победата, след като реализираха още два пъти чрез Роман Амума и Уесли Фофана.

До края на срещата Сент Етиен успя да увеличи разликата до крайното 4:1, като в 58-ата минута отново Денис Буанга се разписа, след като засече точно топката с глава от фаул.

След спечелените три точки Сент Етиен е на 5-о място с 25 пункта, докато Ница е на 14-о с 20 точки.