Шампионът Бордо допусна първа загуба за сезона в Лига 1. Възпитаниците на Лоран Блан записаха поражение с 1:3 от Сент Етиен. Така Бордо може да загуби лидерското си място, ако Лион постигне победа като гост на Ланс.

Наставникът на Бордо Лоран Блан видимо бе подценил мача, вадейки от състава цели шестима титулярни футболисти. Звездата на тима Йоан Гуркюф също бе извън строя заради травма.

Сент Етиен откри резултата в деветата минута чрез аржентинския си полузащитник Аугусто Фернандес, който се възползва отлично от подаване на Кристоф Ландрин. Илан удвои за своя тим след половин час игра.

През второто полувреме Бордо успя да върне едно попадение чрез Жуси в 69-ата минута от дузпа. Смяната Димитри Пайе обаче реши всичко с далечен шут в даденото продължение на мача.

Бордо има 19 точки от осем мача и все още заема лидерската позиция, от която може да бъде изместен по-късно.

В останалите мачове днес се получиха следните резултати:

Гребонъл – Монпелие 2:3, Рен – Оксер 0:1, ПСЖ – Нанси 1:1, Сошо – Льо Ман 0:3, Ница – Валансиен 3:2