Изненадата в тазгодишното първенство на Франция – Нанси, бе разгромен от непретенциозният тим на Сент Етиен с 4:0 в среща от 25-я кръг на Лига1.

Отборът, който заема трето място в класирането успя да запази позицията си, но въпреки отличните си изяви до момента бе сразен като гост от своя съперник. Домакините водеха още на полувремето с 2:0 чрез попадения на Перин (18’) и Гомис (42’) и окончателно довършиха Нанси след почивката с още два гола на Феиндоуно (71’) от дузпа и отново на Гомис (72’).

Въпреки опитите си до края на мача, гостите просто изчакваха последния съдийски сигнал с нетърпение. Въпреки поражението Нанси остава на трето място с 41 точки в актова си.

Патрик Клуйверт пък се превърна в печелившия коз за Лил, който надигра с 3:1 Рен. Холандският нападател откри резултата от дузпа в 42-та минута, след това удвои в 53-та, а 3:0 направи Бастос. Рен успя да отбележи единствено почетно попадение в края на мача, като в 88-та Лирой оформи крайното 3:1. По този начин Лил заема 14-о място с 31 точки, докато Рен е на 17-о с 30.