Отборът на Сент Етиен победи като гост Каен с 3:1 в първата среща от 26-я кръг на френското първенство.

Въпреки че домакините владееха топката повече, Сент Етиен успя да реализира положенията си за сметка на своя съперник и да излезе на девето място във временното класиране на Лига 1, преди обаче да са се изиграли всички останали двубои.

Гостите водеха с класическото 3:0 още преди почивката, което до голяма степен предреши изхода от двубоя и стила на игра през втората част. Почетното попадение за Каен падна в 62-та минута и бе дело на Компан.

Головете за Сент Етиен бяха реализирани съответно от Дернис (18’ и 35’) и Гомис (27’). След успеха Сент Етиен вече има в актива си 35 точки, колкото има и Каен, който заема 11-о място в таблицата. Начело е Лион с 49 точки, пред Бордо с 48, Нанси с 41 и Марсилия с 38.