Сен Етиен прекъсна негативната серия от четири поредни мача без победа, в която се намираше отбора. „Зелените“ спечелиха с 3:2 като домакини срещу Лориен в мач от 10-я кръг на Лига 1.

Домакините влязоха много силно в мача и поведоха още в 7-та минута с гол на Брандао.

Седем минути по-късно Сен Етиен удвои своята преднина след попадение на Корньет.

Джуфре върна едно попадение за отбора на Лориен в 38-та минута.

Макс Градел върна аванса от два гола за отбора на Сен Етиен в 72-та минута, като по този начин направи резултата 3:1.

Абубакар вкара втория гол за Лориен в срещата в 86-та минута и по този начин оформи крайния резултат в срещата.

След този успех Сен Етиен се изкачи на седма позиция с актив от 16 точки, докато Лориен остана в зоната на изпадащите на осемнадесета позиция със 7 точки.