Сен Етиен записа трета поредна победа в Лига 1, след като унизи шампиона Монпелие с 4:1 при визитата му на „Стад Жофри Гушар“ от 24-ия кръг.

Домакините се възползваха от проблемите с контузени и наказани футболисти в лагера на противника си и откриха след 13 минути игра. Бившият нападател на Шахтьор Донцек и Олимпик Марсилия Брандао бе точен за 1:0 след пас на Пиер-Емерик Обамеянг.

В 29-ата звездата на Сен Етиен също записа името си сред голмайсторите, а малко след паузата Йоан Моло се разписа за втори път през сезона и направи преднината на тима си класическа.

В ответната атака Реми Кабела върна един гол за Монпелие, но Матийо Бодмер огорчи шампиона за четвърти път в 74-ата.

Успехът приближи 4-ия Сен Етиен на две точки от намиращия се на трето място Олимпик Марсилия, който има 42 в актива си. Монпелие пък е 8-и с 35.