Осминафиналите за Купата на Франция започнаха с изненада, след като борещият се да не изпадне Троа надигра с 2:1 домакините от Сошо.

Въпреки че гостуваше на „Стад Огюст-Бонал“, треньорът на предпоследния в Лига 1 Жан-Марк Фурлан заложи само на един от обичайните си титуляри – защитникът Фабрис Н‘Сакала – и пусна 10 от резервните си играчи. От другата страна неговият колега Ерик Ели също се довери на футболисти, които пуска по-рядко в игра, но техният брой бе значително по-малък.

Това не стресна гостите, които започнаха по-силно, и още в 10-ата минута 19-годишният таран Жан-Кристоф Баебек откри резултата.

Интригата остана жива почти до края, когато в 89-ата Жулиен Фосурие сложи точка на спора с втори гол във вратата на Дидие Овоно.

Сошо все пак стигна до почетен гол в 4-ата минута на добавеното време, когато Риад Будебуз реализира за крайното 1:2.