Отборът на Лион се наложи с 3:2 над Брест и стана вторият сигурен участник на 1/2-финалите в турнира за Купата на лигата на Франция.

Резултатът бе открит в 19-ата минута от Муса Дембеле. Той пое топката в средата на терена, надбяга защитата на съперника и хладнокръвон реализира за 1:0.

В 55-ата минута Усем Ауар удвои. Той получи пас отдясно от Кени Тете и засече кълбото в мрежата за 2:0.

В 86-ата минута Брест върна интригата. Грендиси получи пас на скорост в наказателното поле и от малък ъгъл успя да отбележи за 2:1. Радостта на гостите обаче продължи по-малко от 5 минути, тъй като в края на редовното време “хлапетата” подпечатаха победата си с трети гол. Жан Лукас стреля по земя от границата на пеналта и оформи крайното 3:1.

Така Лион продължава напред и се присъедини към Реймс на 1/2-финала. По-късно днес са другите два мача от 1/4-финалите Лил - Амиен и ПСЖ - Сент Етиен.