Лион победи у дома Пари Сен Жермен с 2:1 в мач, който по-традиция е един от очакваните с най-двубои в Лига 1 през сезона.

Гостите от столицата поведоха на Стад Жерлан с попадение на Мелвут Едринч в десетата минута и дълго време пазеха преднината си в резултата.

В 61-ата минута обаче Мамду Сакно получи директен червен картон и ПСЖ остана с човек по-малко.

Опитният състав на Олимпик Лион се възползва от численото си превъзходство и направи пълен обрат с два бързи гола - на Бафетимби Гомис в 77-ата минута и на капитана Крис в 81-ата.

Трите точки изкачиха Лион на четвъртото място във френския елит с 39 точки след 22 кръга. Неубедителният в последните години тим на Пари Сен Жермен е 14-и с 29 точки.

По-рано в събота Оксер победи вкъщи Сен Етиен с 1:0, а Валенсиен и Сошо направиха 1:1.