Отборът на Бастия доста се потруди за втората си победа от началото на сезона в Лига 1. Домакините надиграха с 2:1 гостуващия Тулуза, като от 37-ата минута нататък играха с човек по-малко. Тъкмо след изгонването на Палмиери те вкараха и двете си попадения, докато „ле теф“ сториха прекалено малко, за да избегнат поражението.

Юлиан Палмиери видя червения цвят в ръцете на рефера заради много груба проява срещу съперник, но това не попречи на неговите съотборници да излязат напред в резултата минути по-късно. В 43-ата Клаудиу Кесеру засече с глава хубаво центриране на Уаби Хазри и взриви трибуните.

Тулуза се върна в мача чрез Мартин Брейтвейт след паузата, като датчанинът бе точен в 57-ата. Десет по-късно обаче отново центриранията се оказаха ахилесовата пета за тима на Ален Казанова, след като Ромарик надскочи всички и с глава отклони подаването на Флориан Распентино в мрежата.

Това позволи на Бастия да излезе на 9-о място в класирането с 6 точки, докато Тулуза остана на дъното със само 2.