С гол на Франк Рибери през второто полувреме Франция се домогна до минимална победа с 1-0 при гостуването си на Литва в световна квалификация от Група 7 на зона Европа.

Петлите срещнаха сериозна съпротива от домакините и могат да бъдат крайно доволни от изтръгването на трите точки.

Домакините играха доста предпазливо. Въпреки това създадоха няколко опасни положения пред вратата на „петлите”. Данилевичус и Сернас имаха възможност на няколко пъти да вкарат, но така и не успяха да пратят топката в мрежата на Манданда.

Много силно за домакините се представи Карчемаркас, който отрази почти всички опасности пред своята врата. Супер мач за Франция направи Франк Рибери, който отбеляза и красив гол в 67-та минута и донесе победата за „петлите”. Добър мач за французите направиха Тулалан и Йохан Гюркуф.