С гол две минути преди края на редовното време Рен стигна до 2:2 при домакинството си на Сошо от 26-ия кръг на френския шампионат.

Домакините пропиляха нов шанс да се вклинят в зона „Лига Европа“, като на два пъти трябваше да се връщат в мача.

В 21-ата минута играещият като преотстъпен от Волфсбург Джовани Сио откри резултата за Сошо, но само 13 по-късно защитникът Джон Бойе изравни.

През втората част отново гостите успяха да поведат, като този път точен бе Себастиан Корхиа. Бранителят отбеляза след пас на Будебуз в 56-ата и Рен хвърли доста усилия, за да се спаси от загубата.

В крайна сметка Жан Макун гарантира точката за домакинити в 88-ата минута, когато разстреля вратаря Симон Пуплен.

Рен запази 6-ото си място с 41 точки, колкото има и петият Сен Етиен преди гостуването си на Нанси утре. Сошо също не помръдна в класирането – 14-и с 27 точки.