Рен продължава с отличната си форма в Лига 1. В отложен двубой от 12-ия кръг тимът се наложи с 1:0 като гост над Ним и по този начин се изкачи на третото място в класирането.

В момента Рен има 36 точки, което е с пет пункта по-малко от втория Марсилия.

През първата част двата отбора предоставиха равностойна игра като действията на терена предимно се развиваха в централната част.

Домакините изчакваха съперника си, докато гостите се сблъскваха със защитната стена изградена от Ним.

В 64-ата минута една грешка се оказа фатална, когато Пабло Мартинес „асистира“ с глава на Адриен Хюну, който елегатно от въздуха засече в мрежата на Регжи Гуртне.

До края на мача Ним не успя да застраши защитата на Рен и гостите се поздравиха с успеха.

По този начин домакините остават в зоната на изпадащите, заемайки 19-ото място в Лига 1.

В друг отложен мач Амиен и Реймс завършиха при равенство 1:1. Гостите откриха резултата в добавеното време на първата част чрез Дерек Кутеса. Домакините излязоха много мобилизирани през втората част и това даде резултат в 54-ата минута, когато Муса Конате изравни резултата.

Амиен продължава да бъде в зоната на изпадащите на две точки зад 17-ия Метц, докато Реймс е 8-и с 29 пункта.