Рен загуби у дома от Сент Етиен с 0:2 в двубой от 25-ия кръг на Лига 1. Така отборът остава на 5-то място с актив от 38 точки, но вече има илюзорни шансове да повтори участието си в Шампионската лига.
В 27-ата минута Денис Буанга даде аванс на Сент Етиен. Арно Нордин подпечата успеха за своя тим в 71-ата минута, след като покачи на 2:0. Така Сент Етиен се изкачи на 15-та позиция с 29 точки.

Новият треньор на Нант Антоан Комбуаре поведе футболистите си към успех с 3:1 при визитата на Анже. Така бе прекъсната "черната серия" от 16 срещи без успех. Още до 7-ата минута Нант имаше аванс от два гола, след като Симон и Луза се разписаха. Анже върна един гол още до почивката чрез Тома, но Бамба малко преди края на двубоя оформи крайното 3:1.