Отборът на Рен записа важна победа с 2:1 над Тулуза в среща от 35-ия кръг на френската Лига 1. Със спечелените 3 точки Рен се доближи само на една от местата, даващи право на участие в евротурнирите. Освен това домакините прекъснаха серия от четири мача без победа във френското първенство.

Съставът на Тулуза пък продължава дае заплашително близо до зоната на изпадащите. Тулуза е на 17-о място с 34 точки в актива си, само на 2 от зоната на изпадащите от френския елит.

Гостите излязоха напред в резултата след автогол на Йорис Няньон в 17-ата минута. Малко преди края на първото полувреме Рен успя да изравни. В 39-ата минута за 1:1 се разписа Джеймс Леа Силики.

Вторият гол за домакините падна две минути след подновяването на играта на второто полувреме. В 47-ата минута Бенжамен Буриго реализира за 2:1, носейки успеха на Рен.

Домакините играха с човек по-малко в мача от 70-ата минута. Тогава втори жълт и съответно червен картон получи 21-годишният Леа Силики и трябваше да напусне терена.

Футболистите на Рен обаче се справиха и се доближиха на една точка от петия във временното класиране Сент Етиен.