Носителят на Купата на Франция Рен продължава успешно защита на титлата си, след като не допусна изненада при гостуването си на четвъртодивизионния Белфор и го победи с 3:0. По този начин отборът на Жулиен Стефан се класира на ½-финалите на турнира.

Головете за победата отбелязаха Рафиня в 23-ата, М’Байе Нианг от дузпа в 71-ата и Жордан Сибатчу в добавеното време на срещата.

Домакините, които използваха стадиона на Сошо за тази среща, създадоха няколко добри ситуации, но не успяха да се възползват от тях. Гостите от Лига 1 пък удариха и греда чрез Рафиня.

В сряда предстоят нови две срещи от ¼-финалите. В 19:30 часа Дижон приема ПСЖ, докато от 22:05 часа е дербито между Олимпик Лион и Олимпик Марсилия. В четвъртък е последният мач между Сас Епинал и Сейнт-Етиен.