Отборът на Рен не показа никаква милост срещу тима на Метц, разбивайки го с 6:1 в мач от 29-ия кръг на Лига 1.

Така „червено-черните” се възползваха по отличен начин от тежката загуба на лидера Пари Сен Жермен срещу Монако. По-рано през деня парижани загубиха с 0:3, а при стеклите се обстоятелства разликата между двата тима на върха е вече 13 точки.

Головата фиеста на стадион „Роазон парк” започна още в 18-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която Мартин Терие превърна в гол. Нападателят на Рен успя да се разпише още веднъж в двубоя десет минути по-късно.

Малко преди почивката Рен поведе с 3:0, след като точен бе Сехру Гираси, който до края на срещата оформи своя хеттрик. Другият гол за домакините вкара Траоре. Почетното попадение за гостите бе дело на Луи Мафута.

Ситуацията за Метц става все по-сложна. След поредната загуба, тимът остава само на точка от последното място във временното класиране.