Рен се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция, след като се наложи със 7:0 над третодивизионния Кан.

Новото попълнение на Рен, Разак Букари успя да се отчете с три асистенции в първия си мач за отбора. 6331 зрители наблюдаваха сблъсъка на „Стад Рут де Лориен”, който от самото начало бе твърде едностранчив. Единствената лоша новина за Рен бе травмата на Виктор Монтано в края на първото полувреме, която го принуди да напусне терена и да бъде заменен.

Първото полувреме премина кошмарно за Кан, и в тренировъчно темпо за съперника.

Александър Тети откри резултата в 15-та минута, а в следващите 15 минути паднаха още три попадения, две от тях дело на Виктор Монтано, и едно на Ян М`Вила.

Двайсетина минути след почивката Тети отново реализира, а Абдул Камара и Ясин Брахми довършиха Кан.

По-рано днес за 1/16-финал се класираха Нанси, Мартиго, Брест, Аген, Раон-Л`Етап и Булон.