Рен постигна ценен с 2:1 при гостуването си на Брест, достигайки до пълен обрат.

Домакините стартираха отлично и откриха резултата още в четвъртата минута. Франк Онора бе най-съобразителен при рикоширала топка и с изстрел в долния десен ъгъл реализира.

Радостта за Брест не бе дълга и три минути по-късно гостите възстановиха равенството. Бенжамен Буриго се възползва от свободното пространство, което му се откри и нахлу в наказателното поле, след което с плътен изстрел по земя вкара във вратата на Готие Ларсоньор.

До края на първото полувреме Брест имаше две отлични възможности, с които отново да излезе напред в резултата, но Стив Муни и Пол Ласне нацлиха гредите зад Ромен Салин.

В 56-ата миута вратарят на Рен се намеси решително след изстрел на Роман Февр.

В 74-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Жереми Доку влезе агресивно в краката на съперник и главният съдия Руди Боке посочи бялата точка. Клемон Грение застана зад топката и с плътен изстрел в средата на вратата изведе напред тима си.

До края на двубоя отново Стив Муни имаше отличен шанс за гол, но отново не успя да намери мрежата зад Ромен Салин.

С постигнатия успех Рен заема петата позиция в Лига 1 с актив от 36 точки, докато Брест е 11-и с десет по-малко.