Рен поднесе изненадата днес, след като измъкна хикс като гост на Лион. Първата среща от 33-я кръг във френската Лига 1 между двата тима завърши 1:1.

Френските шампиони откриха резултата в 15-та минута. След изпълнение на корнер от страна на Жуниньо, Крис се освободи от опеката на Хансон и с глава прати топката във вратата на гостите.

Въпреки предимството в притежанието на топката (57% на 43% в полза на домакините) Лион изтърва трите точки.

В самия край на срещата, във втората минута на даденото от рефера продължение, гостите получиха правото да изпълнят корнер отляво. Пагис центрира, а оставеният непокрит при далечната греда Мбиа изравни за 1:1 с глава.

Въпреки хикса, Лион продължава да бъде убедителен водач в класирането с 68 точки – на 7 пред втория Бордо. Рен пък заема 6-то място с актив от 45.