Отборът на Рен постигна много важна победа в дербито на кръга срещу Олимпик Лион. Футболистите на Рен изкопчиха трите точки като гост, като успяха да обърнат до 2:1, след като губеха с 0:1.

Домакините от Лион поведоха в резултата след гол на Едерсон в 36-ата минута на мача. Радостта на домакините обаче трая твърде кратко и само две минути по-късно Питройпа възстанови равенството 1:1. При такъв резултат завърши и първата част, а трите точки за Рен осигури Екоко осем минути след подновяването на играта през второто полувреме.

Така със спечелените три точки Рен успя да измести Олимпик от четвъртото място във временното класиране. Гостите в днешния мач събраха актив от 25 точки, изравнявайки се по този начин с Лил, който пък в същото време не успя да се наложи над Тулуза като гост. Мачът между двата тима завърши без победител и без голове – 0:0.

Останалите мачове от 14-ия кръг на френската Лига 1 са през уикенда.