Рен взе чиста домакинска победа с 2:0 над Оксер в мача от 27-мия кръг във френската Лига 1.

След успеха днес Рен заема 6-то място с актив от 46 точки. Оксер пък е на 12-та позиция с 31 точки.

Головете в срещата паднаха през първото полувреме. В 9-та минута Боканегра даде преднината за домакините, след като вкара за 1:0. Брианд в 36-та минута пък оформи крайното 2:0.

В друга среща от 27-мия кръг във Франция Льо Авър победи Сошо с 2:1. Алесан и Анин в 17-та и 54-та минута донесоха победата за домакините. Фати пък в 12-та минута вкара единственото попадение за гостите. В 78-та минута Сошо остана и с човек по-малко, след като за втори жълт и съответно червен Белей бе изгонен от главния рефер.

По-късно тази вечер Сент Етиен и Нант излизат в последния мач от 27-мия кръг във Франция.