Рен завърши наравно 2:2 при гостуването си срещу Реймс в среща от 31-ия кръг в шампионата на Франция. Всички голове паднаха през втората част на мача, като домакините останаха в намален състав малко преди изтичане на редовното време.

Булай Диа даде аванс в полза на Реймс след точно час игра, но Серу Гираси от дузпа изравни в 75-ата минута. Гислен Конан отново изведе "червено-белите" напред в 81-ата минута, но втори гол на Гираси фиксира крайното 2:2 само 120 секунди след това.

Морето Касама от домакините получи червен картон пет минути преди края на редовното време на срещата. След това равенство Рен е на шесто място в класирането с актив от 45 точки, докато Реймс заема 12-та позиция с 39 точки.

В други срещи от кръга в Лига 1 Ница се наложи с 2:1 над домакина Нант, докато Страсбург победи с 3:2 като гост Бордо. По-късно днес Олимпик Марсилия приема Дижон.