В мач от 19-я кръг на Лига 1 Рен постигна важна победа с 2:1 като гост на Лориен и по този начин отборът излезе на второ място на една точка зад лидера Лион.

Морел даде гол преднина за домакините в 45-та минута, но обратът бе направен през второто полувреме с попадения на Гиан и Соу в 74-та и 80-та минута.

Нант и Сошо не успяха да се победят и двата отбора завършиха 1:1. Гостите поведоха в 70-та минута чрез Ердинч, но „канарчетата” стигнаха до точката благодарение на гол на Капу в 85-та минута.

Сен Етиен постигна важна победа с 2:0 срещу Оксер. Головете отбелязаха Машадо в 12-та минута и Гомис в 88-та.

Тулуза и Ница завършиха 2:2, като домакините могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки и не се приближиха до водещите отбори в класирането.

Модесте даде гол преднина за гостите в 7-та минута, но Пиер Жиняк бе точен на два пъти в 31-та и 85-та минута. Все пак Хонон в 90-та оформи крайното 2:2.

Гренобъл постигна победа с минималното 2:1 срещу Льо Ман. Банинг даде гол преднина за новаците в Лига 1 в 33-та минута, а Батле в 46-та я удвои.

Силите на гостите стигнаха само до почетно попадение дело на Майга в 54-та, като Льо Ман завърши мача и с човек по-малко, след като Фрей бе изгонен за втори жълт картон в 90-та минута.

Лил не срещна сериозни проблеми срещу последния Льо Авър и мачът завърши 3:1.

„Песовете” поведоха в 31-та минута чрез Обраняк, но Ала изравни в 61-та.

Все пак в края на срещата Кабайе в 81-та и Басто в 90-та донесоха логично победата за Лил, който се изкачи на пето място във временното класиране.