Рен успя да елиминира Марсилия след изпълнение на дузпи и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата на Франция.

Резултатът в редовното време и продълженията бе 2:2, а при дузпите по-точни бяха домакините от Рен, които вкараха четири срещу три на марсилци и спечелиха.

В игровото време Митроглу даде аванс за южняците в 13-ата минута, но в 21-ата Андре изравни за Рен – 1:1.

През второто полувреме двата отбора си размениха по още един гол, като този път първи се разписа Рен в 57-ата минута чрез Хазри, а в 80-ата Валер Жермен изравни за Марсилия – 2:2.

През втората част бяха отменени по един гол за двата отбора. Първо на Андре, чийто удар, оказа се, не е изпратил топката отвъд голлинията на вратата на марсилци, а после и на Митроглу, който бе в несъществуваща засада.

Първият незачетен гол предизвика полемика, въпреки наличието на технологията на голлинията, а вторията - заради засадата.

В продълженията не се случи нищо решително на терена и се стигна до дузпи.

В тях Окампос и Сар пропуснаха за марсилци, а за домакините проск направи само Желен и Рен се класира след  2:2 и 4:3 при изпълнението на дузпи.