Съставът на Рен отново стъпи на криво във френската Лига 1, стигайки само до равенство 1:1 при гостуването на опашкаря Страсбург.

Домакините поведоха рано в резултата след попадение на Адриен Томасон в 24-та минута. В 40-та обаче нещата за състава на Тиери Лори се влошиха, след като Стефан Митрович ги остави с 10 души до края на срещата.

Рен натисна мощно през втората част и в 60-та минута резервата Адриен Уно направи резултата 1:1. До края възпитаниците на Жулиен Стефан продължиха да натискат, но след много пропуски и феноменални изяви на Ейджи Кавашима, не успяха да стигнат до победен гол.

Равенството остави Рен на 6-то място, с 19 точки, само на 3 от втория Лил. Страсбург, от своя страна, остана предпоследен с едва 7 пункта.