Рекордното ново попълнение на Олимпик Марсилия Лучо Гонсалес ще бъде извън игра между 4 и 6 седмици, след като контузия лявата си ключица в контролата със Сент Етиен в сряда.

Гонсалес, който премина във френския тим от Порто за 18 милиона евро, напусна терена с превързана лява ръка в 60-ата минута на мача. Той бе приет веднага в болница за допълнителни изследвания, които разкриха, че той има фрактура.

Марсилия победи Сент Етиен с 1:0 с гол на Бакари Коне в 60-та минута. Вероятно Гонсалес ще пропусне старта на шампионата на 8 август, който започва с гостуване на Гренобъл.

Новината е поредната лоша за Олимпик, след като в тима разбраха, че няма да могат да играят през следващите два месеца на своя Стад Велодром заради разследване на инцидент, при който загинаха двама работници, строящи сцена за концерт на Мадона.